Гербіцид Штурвал

Післясходовий гербіцид системної дії для контролю дводольних бур’янів, в тому числі стійких до 2,4-Д в посівах зернових колосових культур

Діюча речовина Трибенурон-метил, 750 г/кг
Хімічна група Сульфонілсечовини
Препаративна форма Водорозчинні гранули
Упаковка 0,5 кг
Широкий спектр контрольованих бур’янів, особливо таких, як осот; підмаренник чіпкий та ін.
Низька норма внесення — 15—25 г/га, забезпечує зручність та простоту у використанні.
Розтягнуті строки застосування: від появи 2 листків до прапорцевого листка у культури.
Тривалий період захисту — 30 днів
Сумісний з більшістю засобів захисту рослин
Відсутня фітотоксичність для зернових колосових культур
Не має обмежень у сівозміні
Ефективно працює починаючи з температури повітря 5ОС

Механізм дії

Діюча речовина препарату — трибенурон-метил — за способом дії на рослину належить до інгібіторів синтезу амінокислот.

Проникаючи до рослини через листя, стебла та коріння, транспортується до точок росту, блокує виробництво основних амінокислот та ділення клітин рослини.

Через 2-3 години після обробітку гербіцидом Штурвал чутливі рослини бур’янів призупиняються у рості та розвитку, перестають поглинати з ґрунту воду та мінеральні речовини та конкурувати з культурними рослинами.

Візуальні ознаки дії препарату відмічаються через 5-8 днів і проявляються в побурінні та загибелі рослин. Молоді бур’яни гинуть на 2-3 дні раніше ніж бур’яни більш пізніх стадій розвитку.

Спектр дії

Найчутливіші бур’яни Помірно чутливі бур’яни Стійкі бур’яни
гірчак почечуйний, ромашка (види), гірчиця польова, гірчиця чорна, грицики звичайні, дворядник, редька дика, щириця розлога, жовтець, зірочник середній, види кислиць, кропива глуха, кукіль звичайний, лобода біла, льнянки (види), мак дикий, піщанки (види), смілка конічна, соняшник (падалиця), падалиця ріпаку, спориш, сухоребрики, талабан польовий, жабрій звичайний, біфора промениста, горошок види, жовтозілля, злинка канадська,латук (молокан), міагрум пронизанолистий, незабудка польова, шпергель звичайний, хрінниця види, будяк польовий, волошка синя, гірчак березко видний, калачики, кульбаба, осот польовий, підмаренник чіпкий, фіалка триколірна, хризантема польова Рутка лікарська, берізка польова, вероніка плющелистна, всі види злакових бур’янів

Норми витрат та строки застосування

Культура Шкодочинний об’єкт Норма витрати препарату, л/га Спосіб та строки застосування Кількість обробок
Озима пшениця, озимий ячмінь та жито Однорічні та багаторічні дводольні бур’яни, в тому числі стійкі до 2,4-Д 0,020-0,025 Обприскування культури від фази 2-3 листків до прапорцевого листка включно 1
Ячмінь ярий, пшениця яра Стадні та нестадні види саранових 0,015 Обприскування культури від фази 2-3 листків до виходу у трубку

Властивості препарату

За необхідності пересів площ можна проводити тільки ярими зерновими. Обмежень в осінній та наступній весняній сівозміні після застосування гербіциду Штурвал немає

Рекомендації щодо застосування

Особливості застосування Найкращий ефект досягається при внесенні препарату в період активного росту бур’янів (фаза 2-4 листків — у однорічних, розетки — у багаторічних). У культури фаза розвитку може бути від 2-3 листків до появи прапорцевого листка.

Оптимальна температура повітря від +15° до +25°С. Однак, може застосовуватися і при температурі +5°-7°С, але бур’яни, які обробляються, повинні бути вегетуючими (знаходитися в стадії активного росту). Обробка при низьких температурах не впливає на ефективність дії препарату, а лише дещо збільшує тривалість настання загибелі бур’янів.

При наявності перерослих та переважанні в посівах середньо чутливих та стійких бур’янів встановлюється максимальна норма витрати препарату.

Норма витрати робочого розчину 200-300 л/га
Сумісність Сумісний з більшістю засобів захисту рослин, що використовуються для захисту зернових культур та з рідкими добривами.
Однак у кожному конкретному випадку перед приготуванням бакової суміші слід провести пробне випробування на сумісність.
Обмеження у застосуванні Не допускайте знесення робочого розчину на сусідні культури, чутливі до гербіциду.
Дощ протягом 3 годин після обприскування може змити гербіцид ще до повного проникнення і знизити його ефективність.

Класифікація ВООЗ, токсилогічна характеристика

ІІІ клас (помірно токсичний), безпечний для бджіл, птахів, риб

Зберіганння препарату

Умови зберігання Препарат слід зберігати у спеціалізованих складських приміщеннях, що призначені для зберігання пестицидів, при температурі від 0°С до +30°С.
Строк зберігання 3 роки від дати виготовлення у непошкодженій заводській упаковці

Comments are closed.