Гербіцид Варіант

Ранній післясходовий гербіцид для захисту посівів кукурудзи на зерно та силос від однорічних і багаторічних дводольних та злакових бур’янів.

Діюча речовина Римсульфурон 500 г/кг + тифснсульфурон-мстил 250 г/кг
Хімічна група Сульфонілсечовини
Препаративна форма Водорозчинні гранули
Упаковка 0,5 кг
Варіант пригнічує широкий спектр бур’янів (однорічні і багаторічні злакові, широколистяні), тому немає необхідності змішувати його додатково з іншими гербіцидами.
Безпечний для культури завдяки швидкому розпаду в рослинах кукурудзи.
Період напіврозпаду препарату в ґрунті – 10 днів. Тому після збирання врожаю кукурудзи можна висівати інші культури.
Варіант не забруднює відкриті водойми і ґрунтові води, тому його можна використовувати навіть у водоохоронних зонах
У період збирання врожаю в зерні кукурудзи залишкових кількостей гербіциду не виявлено
Речовина гербіциду поглинається головним чином листям, тому його ефективність у меншій мірі залежить від вологості ґрунту

Механізм дії

Гербіцид поглинається переважно листям бур’янів, швидко переміщується після застосування до кінчиків кореневої системи й ефективно знищує ті бур’яни, що вже проросли чи проростають в момент обробки.

Варіант припиняє поділ клітин чутливих до препарату бур’янів шляхом впливу на їхню ензимну систему, якої не існує в організмі людини та інших теплокровних.

Чутливі бур’яни вже через кілька годин припиняють ріст і більше не конкурують із культурними рослинами у споживанні вологи і мінеральних речовин.

Спектр дії

Післявсходове використання препарату Варіант забезпечує ефективну боротьбу як з багатолітніми злаковими бур’янами, такими як гумай, пирій повзучий, так і з однорічними злаковими – куряче просо, щетинник, вівсюг пустий, мишій-види, просо-види, пажитниця багатоквіткова, сорго двоколірне.

А також з двосім’ядольними бур’янами, такими як підмаренник чіпкий, щіріца-види, лобода біла, спориш, осот рожевий, ромашка-види, гірчиця-види, ріп’ях-види, грицики, соняшник та ін.

Норми витрат та строки застосування

Культура Шкодочинний об’єкт Норма витрати препарату, л/га Спосіб та строки застосування
Кукурудза Однорічні, багаторічні злакові та двосім’ядольні бур’яни 20-25 г/га
+ 200мл/га ПАР
Обприскування посівів у фазі від 3 до 5-ти листків культури

Рекомендації щодо застосування

Особливості застосування Препарат Варіант застосовується у фазу від 2 до 5 листків культури. Максимальна ефективність досягається при обробці посівів у ранні фази розвитку бур’янів (фаза 2-4 листків для однорічних бур’янів, фаза розетки — для багаторічних). В разі високого рівня забур’яненості, а також переважання перерослих та багаторічних бур’янів рекомендовано застосовувати препарат з максимальною кількістю витрати робочого розчину.
Норма витрати робочого розчину 200-300 л/га
Сумісність Ефективний при самостійному внесенні. Допускається змішувати з препаратами на основі 2,4-Д. При сумісному використанні рекомендовано проводити пробне змішування. Римсульфурон не сумісний з фосфорорганічними препаратами.
Обмеження у застосуванні Не бажано використовувати препарат при температурі нижче 10 і вище 25 С, а також на культурах, дуже  уражених хворобами, пошкоджених шкідниками, під впливом значної посухи та спеки та мокрих від роси чи дощу.
Заборонено використовувати Варіант на полях кукурудзи протягом 14 днів до, чи після обробки фосфорорганічними інсектицидами.

Класифікація ВООЗ, токсилогічна характеристика

II клас, помірно небезпечний для теплокровних, безпечний для бджіл, птахів, риб.

Зберіганння препарату

Умови зберігання Препарат слід зберігати у спеціалізованих складських приміщеннях, що призначені для зберігання пестицидів, при температурі від 0°С до +30°С.
Строк зберігання 3 роки від дати виготовлення у непошкодженій заводській упаковці

Comments are closed.